vfc.dk © 2013                    

Meld dig ind her

Det koster kun 300 kr. for et helt års medlemskab i VFC.


For dette lille beløb får du bl.a. klubtøj til rabatpris, mulighed for at leje en cykel og træning med vores uddannede træner. 



VFC på Facebook

Klik på dette link og bliv venner med VFC på Facebook.


På vores Facebook side finder du nyheder og opdateringer.


Kontakt Webmaster på webmaster@vfc.dk



Klasse

Rygnr.


  39 - 41







Klasse:

Rygnr.


426 - 428

421 - 420

422 - 432

395 - 394

    3 - 396






Klasse:

Rygnr.


122 -   96

106 - 107

  84 - 102

  85 -

119 -   83

118 -   81

104 -   87

  95 -   97






Klasse:

Rygnr.


425 - 426

433 - 432

425 - 198






Klasse:

Rygnr.


148 - 147

146 - 139

150 - 197

196 - 200

134 - 133

129 - 184

137 -

154 - 130

156 - 158

167 - 171

174 - 164

149 - 195

124 - 126

123 - 192

192 -





Klasse:

Rygnr.


419 - 420






Klasse:

Rygnr.


142 - 172

184 - 217

188 - 214

180 - 173

154 - 219

216 - 162

171 - 135

108 -










Klasse:

Rygnr.


127 - 120

172 - 174

161 -

145 - 141

126 - 112

103 - 110






Klasse:

Rygnr.



  43 - 44








Klasse:

Rygnr.


129 -

152 - 150

160 - 167

132 - 428

166 - 179





Klasse:

Rygnr.


182 - 188

261 -

200 - 217

260 - 247






Klasse:

Rygnr.


281 - 187

196 - 266

290 -   15

251 - 230

192 - 203

186 - 293

284 - 228

289 - 275

283 - 198

265 - 295

294 - 204

272 - 304

226 -






Klasse:

Rygnr.


  96 - 76

  78 - 69

  83 -






Klasse:

Rygnr.


  26 - 34







Klasse:

Rygnr.


305 - 318

241 -

250 - 271

230 - 315

  24 -   23

300 - 242

140 - 144


143 -

293 -   87





Klasse:

Rygnr.


253 - 186

214 - 222

266 - 198

275 - 206

199 - 218






Klasse:

Rygnr.


127 - 137

161 - 136

133 - 129

128 - 179

134 - 131

    2 - 122

135 - 138

123 -   50

125 -

151 -

132 -





Klasse:

Rygnr.


145 - 140

147 - 168

  86 - 193

198 -   51

136 -

201 - 139





Klasse:

Rygnr.








Klasse:

Rygnr.


























U11-DR: 11 km - SM - Partidskørsel 2018

Navn:


Gustav Schlüter / Albert Andersen







U13-Piger: 17 km - SM - Partidskørsel 2018

Navn:


Paulina P.Pedersen / Mathilde Cramer

Eva Linnea Michaelsen / Klara Schlüter

Ida Ditlevsen / Eya Andreasson

Mille Estvan-Slonina / Emma Sophie Nielsen

Mathea Lilly Jørgensen / Sasja Marfeldt






U13 - DR: 17 km:  SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Karl Hofman Andersen / Noah Mikkel Nielsen

Nicklas Jensen / Gustav Jensen

Anton Louw Larsen / Noah L. Møller Andersen

Aksel Haudrum  Gustav Storgaard

Oskar Andersen / Oskar Louw Larsen

Mikkel Skoubo / Aksel Storm

Hugo Rishøj / Valdemar Kroman Jensen

Magnus Larsen / Alexandre Nørskov Larsen






U15-Piger: 17 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Mathilde Estvan-Slonina / Emilie R. Jeppesen

Liva Kornval / Mille Bidstrup Petersen

Ida Krickau Ketelsen / Mikkeline Davidsen






U15-DR:  17 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Adam Brandt Jakobsen / Luca Campagner

Daniel Weis Nielsen / Lukas Andersen

Tue Lindegaard Christiansen / Marius Hobolth

Peter Kring Laursen / Magnus Ritz

Patrick Brady / Rasmus Jeppesen

August Birk Hundt / Conrad Haugsted

Mads Ibsen / Mathias Rimm Jeppesen

Anton Larsen / Mads Schultz Jørgensen

Noah Skov Nielsen / Andreas A. Madsen

William Bunde / Jakob F. Paarup

Noah Borgen Morell / Patrick Boje Frydkjær

Emil Therkildsen / Mathias Wahl

Theodor Storm / Nicolai Borum Nielsen

William Lowth / Erik Christoffersen

Niklas Villumsen /





U17-Piger:  17 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Laura Auerbach-Lind / Ida Merete Michaelsen






U17-DR: 17 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Niklas Strømsted / Victor Stokbæk

Emil Als Feldberg Hansen / Kristian Egholm

Gustav Wang / Carl-Frederik Bévort

Philiip Otte Mikkelsen / Søren Brunn Fejfer

Oskar Kromann Jensen / Daniel Lond

Tobias Svarre / Konrad Busk

Stian Rosenlund / Oliver Heine

Tobias Juul /




XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Den store rute 30 km åbner nu:


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



U19-DR:  30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Magnus Henneberg / Benjamin Movang

Kasper Andersen / Tobias Lund Andresen

Mattias Nordal / Jacob Schebye

Jonas Flø Pedersen / Tue Larsen

Philip Heinisch / Andreas Byskov Sarbo

Benjamin Hertz / Frederik Eghus






Dame-A:  30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Louise Holm Houbak / Maria J. Høiriis Nielsen

Heidi Gabriel / Amanda Guldbæk Hansen

Cat Grage / Tusnelda Svanholmer

Kirsten Søvang / Janni Bormann






Dame-B:  30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Tabita Hansen / Hanne Bøje

Christina Dalby Olesen / Pernille Bangsgaard

Trine Rishøj / Louise Gamst

Heidi Walther / Victoria Lund

Eva S.Hansen / Katrine Dahl Bjørnholm





H-40 : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Morten Tillquist Nielsen / René Nielsen

Thomas Bo / Henrik Kirk

Michael Kahr / Henrik Petersen

Michael Kirkeby Salbo / Mikael Jalving






H-50 : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Henrik Christensen / Torben Arnt Hansen

Peter Læssøe Jørgensen / Chr.Flindt-Larsen

Henrik Sass / Klaus Pedersen

Jackie Muller / Morten Ryan Hansen

Lars Schmidt / Ole Egeblad

Kim Westen / Bo Simonsen

Lars Erik Kron / Søren Busk

Rolf Kjøller / Gabor Klöczl

Jens Peter Larsen / Jesper Buchtrup

Thomas Roeder / Lars Klima

Robert Pulvertaft / Rene Søborg

Tonni Wittenborg / Michael Baunsgaard

Jørgen Sørensen / Peter Andreas Hartkopp






H60 : 3o km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Niels Olsen / Steen Poulsen

Thomas Klyng / Johnny Andersen

Lars Siemen /






H70 : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Per Jess / Torben Søgaard







D : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Jannik Jensen / Jesper Hassenkam

Jan Normann / Casper Skoubo

Alberto Heegaard / Søren Vangaa Pedersen

Christian Petersen / Mads Bæhr Christensen

Simon Christiansen / Stefan Vibæk

Lars Jensen / Anders Wikborg

Johannes Rom Dahl / Rasmus Hammer

Johan Heander / Frederik Bengtssom

Jesper Rask /

René Allan Nielsen / Simon Hedman





C : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Dan Hermansson / Nicolai Ravn

Alexander Normann Olsen /Kristian Vollertsen

Kim L. Jensen / Markus Kramer

Jesper Salling / Martin Thimes

Jesper Allermand / Niklas Bjerg






B :  30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Martin Køhne Henriksen / Christian Axelsen

Lucas Norman Gude / Michael Gamst

Peter Buhl / Jannik Ljungdahl

Rasmus E. Ulstrup / Klaus Hæstkjær

Chis Larsen / Jonathan Sulbæk Skarving

Sebastian Rathje / Mads Lundh

Simon Svensson / Anders Alminde

Gustav Hey / Absalon Billehøj

Martin Hammer Larsen / Stig Hemmingsen

Jens Christian Dich /

Morten Risbjerg Hansen Jeppe Kollat Jensen





A :  30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Kasper Thomsen / Frederik Irgens Jensen

Nicolai Christensen / Thor Mørup Prødel

Sander Andersen / Mathias Matz

Julius Johansen / Rasmus Bøgh Wallin

Nicolaj Amping /

Kean Bang-Sørensen / Jeppe Bebe Hanssing





Motion-Dame: 3o km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Ditte Clausen / Mia Eskebjerg






Motion-HR : 30 km - SM-Partidskørsel 2018

Navn:


Claus Arnold / Kenneth Larsen

Jacob Kollerup / Rasmus Juliussen

Henrik Gielstrup / Tonny Lund

Jan Svarre / Jacob Svarre

Gregers Rosdahl / Ivan Westh Christensen

Lars Dolmer / Søren Nygaard

Andreas Rosenberg / Bjørn Oppermann

David Vest / Claus Stab

Gunnleif Blaasvær / Peter Smith

Rune Jacobsen / Jacob Nielsen

Kim Petersen /



Slut for Dan Bolig løbet 2018






Tak for i år vi ses igen i år 2019






Værløse-Farum CK  /  Holte  CK










Klub:



Roskilde Cykle Ring







Klub:



Næstved B.C./ Greve CC

Værløse-Farum CK / Roskilde CR

T.C.Ringsted / CK Fix Rødovre

T.C. Ringsted / CK Fix Rødovre

Bornholms Cycle Club






Klub:



CK Fix Rødovre

Nakskov CC

Roskilde CR/ Ordrup CC

Værløse-Farum Cykleklub

Roskilde Cykle Ring

T.C. Ringsted / HFCK

CK Fix Rørovre

Næstved B.C.






Klub:



T.C. Ringsted/ Roskilde CR

Amager CR

Køge Cykel Ring






Klub:



CK Fix Rødovre

RCR

CK Fix Rødovre

Amager CR

T:C: Ringsted

Næstved BC / Amager CR

Roskilde CR

Roskilde CR / Holbæk CR

CC Hillerød / Slagelse CR

Amager CR

LFCK / Næstved BC

CC Hillerød

HFCK

Ordrup CC

Slagelse BC /





Klub:



Amager CR/ Værløse-Farum CK






Klub:



ABC

Holbæk CC

ABC

Ordrup CC

CK Fix Rødovre

Køge Cykel Ring

Bornholm CC / Næstved BC

Næstved BC /










Klub:



Team Cycling Elite Copenhagen

CK Fix Rødovre

Team C. Elite Cph. / Næstved BC

Team Hechmann C. -Slagelse Jr.

Team C. Elite Cph/Team Børkop

ABC






Klub:



Team Scandic Thylander

Roskilde CR

Team Scandic Thylander

Team Scandic Thylander






Klub:



Haslev CM / T.C. Ringsted

Roskilde CR

ABC

Amager CR / Køge CR

ABC





Klub:



Sorø BC / Sydkystens Cycling

Hareskov CK / Ordrup CC

Amager CR

ABC






Klub:



Birkerød BC / CC Hillerød

Sydkystens CC / Næstved BC

Næstved BC / CK Djurs

CK Nordsjælland / DBC

Sydkystens CC / Birkerød BC

Nakskov CC

Hvidovre CK

ABC / Holte CK

Sorø BC / Team CC Ringsted

DBC

ABC

Holte CK / DCR Ballerup

KCK Herlev / CK Nordsjælland






Klub:



Sorø B.C.

ABC

FBL






Klub:



ABC







Klub:



Nakskov CC

ABC

TCA / Køge CR

Nakskov CC

Cykling Odense

ABC

Aalborg Cykle-Ring

CK Avanti

Aalborg Cykle-Ring /

LFCK / ABC





Klub:



Sydkystens CC

Amager CR / Greve CC

Holbæk CC

FBL

Amager CR






Klub:



FBL / ABC

ABC

Hvidovre CK

Holbæk CC

LFCK / Amager CC

Herning CK/ CC Hillerød

FBL / Birkerød BC

CC Hillerød / Amager CR

Carl Ras CX TEAM Sydkysten C

TCA

C.R.CX TEAM Sydkysten C/ABC





Klub:



Team WasteApp - O.B.Wiik

Team Integra Advokater Giant

ABC

Team coloQuick

Sydkystens CC /

Team Integra Advokater Giant





Klub:



Seje Sild Cykler






Klub:




Lørdagsholdet

Furesø Cykelmotion

Rønnede Cykelmotion

ABC

Team C&E

DTU



FUCK

ABC












Tid:



13.15

13.16

13.17

13.18

13.19



Tid:



13.20

13.21

13.22

13.23

13.24

13.25

13.26

13.27



Tid:



13.28

13.29

13.30

13.31

13.32

13.33

13.34

13.35

13.36

13.37

13.38



Tid:



13.39

13.40

13.41

13.42

13.43

13.44



Tid:



13.45

13.46

13.47

13.48

13.49

13.50

13.51

13.52

13.53

13.54

13.55

13.56

13.57

13.58

13.59

14.00

14.01



Tid:



14.02

14.03

14.04

14.05



Tid:



14.06

14.07

14,08

14.09

14.10

14.11

14.12

14.13

14.14

14.15

14.16

14.17






Tid:



14.19

14.20

14.21

14.22

14.23

14.24

14.25

14.26

14.27



Tid:



14.28

14.29

14.30

14.31

14.32

14.33

14.34

 


Tid:



14.35

14.36

14.37

14.38

14.39

14.40

14.41



Tid:



14.42

14.43

14.44

14.45

14.46

14.47

14.48



Tid:



14.49

14.50

14.51

14.52

14.53

14.54

14.55

14.56

14.57

14.58

14.59

15.00

15.01

15.02

15.03

15.04

 


Tid:



15.05

15.06

15.07

15.08

15.09

15.10



Tid:



15.11

15.12

15.13

15.14

15.15



Tid:



15.16

15.17

15.18

15.19

15.20

15.21

15.22

15.23

15.24

15.25

15.26

15.27



Tid:



15.28

15.29

15.30

15.31

15.32

15.33

15.34

15.35



Tid:



15.36

15.37

15.38

15.39

15.40

15.41

15.42

15.43

15.44

15.45

15.46

15.47

15.48



Tid:



15.49

15.50

15.51

15.52

15.53

15.54

15.55

15.56



Tid:



15.57

15.58

15.59

16.00



Tid:



16.01

16.02

16.03

16.04

16.05

16.06

16.07

16.08

16.09

16.10

16.11

16.12