Enkeltstart

Klubmesterskab




Placering

Navn

Årgang

Klasse

Køretid

1

Mads Emil Bækø Bjerg

2003

U17

15:16

2

Ida Merete Michaelsen

2003

U17P

17:47

3

Aksel Haudrum Larsen

2007

U13

18:46

4

Gustav Storgaard

2006

U13

19:48

5

Eva Linnea Michaelsen

2007

U13P

20:59

6

Magnus Ørum

2007

U13

22:08






Enkeltstart

Handicapløb




1

Gustav Storgaard




2

Mads Emil Bækø Bjerg




3

Eva Linnea Michaelsen




4

Magnus Ørum




5

Ida Merete Michaelsen




6

Aksel Haudrum Larsen




Enkeltstart

Klubmesterskab




Placering

Navn

Årgang

Klasse

Køretid

1

Akse Barfoed

2001

U17

22:49

2

Ida Merete Michaelsen

2003

U15P

23:02

3

Erik Fløe

1966

H50

24:48

4

Magnus Ørum

2007

U11

29:35

5

Eva Linnea Michaelsen

2007

U11P

29:52











Enkeltstart

Handicapløb









1

Magnus Ørum




2

Aske Barfoed




3

Ida Merete Michaelsen




4

Erik Fløe




5

Eva Linnea Michaelsen




Enkeltstart

Klubmesterskab





Placering

Navn

Årgang

Klasse

Køretid


1

Christian Fogel Henneberg

1999

U19

19:54


2

Aske Barfoed

2001

U17

20:11


3

Mathias Mundeling Christiansen

2002

U15

22:04


4

Pia Sys Michaelsen

1967

DB

22:20


5

Frederik Koefoed Nordentoft

2002

U15

23:20


6

Emil Fredskild Therkildsen

2007

U11

23:57


7

Ida Merete Michaelsen

2003

U16P

24:57


8

Tobias Bech Vilhelmsen

2006

U11

26:10


9

Oliver Toft

2007

U11

28:50














Enkeltstart

Handicapløb





1

Frederik Koefoed Nordentoft





2

Tobias Bech Vilhelmsen





3

Oliver Toft





4

Ida Merete Michaelsen





5

Emil Fredskild Therkildsen





6

Pia Sys Michaelsen





7

Mathias Mundeling Christiansen





8

Aske Barfoed





9

Christian Fogel Henneberg











Enkeltstart






Placering

Navn

Årgang


Køretid


1

Aske Barfoed - VFC Klubmester 2015

2001


20.25


2

Christian Fogel Henneberg

1999


21.24


3

Asger Krøll Andersen

2000


21.27


4

Pia Sys Michaelsen

1967


23.14


5

Ida Merete Michaelsen

2003


25.10


6

Tom Eklund

1963


25.32


7

Emil F. Therkildsen

2005


25.38


8

Tobias Bech Vilhelmsen

2004


26.33


9

Oliver Toft

2005


28.50








VFC

Afslutningsløbet





1

Tom Eklund





2

Christian Fogel Henneberg





3

Asger Krøll Andersen





4

Pia Sys Michaelsen





5

Ida Merete Michaelsen





6

Oliver Toft





7

Aske Barfoed





8

Emil F. Therkildsen





9

Tobias Bech Vilhelmsen





Enkeltstart

Placering

1

2

3

4

5

6

7

Navn

Asger

 Hans

Frederik

Christian

Karsten

 Aske


Gustav

Starttid

Årgang

2000

1966

1998

1999

1953

2001

10:07:00

10:10:00

10:09:00

10:08:00

10:06:00

10:11:00

10:05:00

Måltid

10:27:31

10:31:32

10:30:58

10:30:15

10:28:32

10:33:34

10:28:33

Køretid

00:20:31

00:21:32

00:21:58

00:22:15

00:22:32

00:22:34

00:23:33

Handicap - løb

Placering

1

2

3

4

5

6

7

Årgang

Hans

Gustav

Aske

Karsten

Asger

Frederik

1999

1966

2001

2001

1953

2000

1998

Plac.

Starttid

Nr.

Navn

Måltid

Køretid

Km/t

Klasse

1

10:08:00

107

Christian Fogel Henneberg

10:32:18

00:24:18

29,6

U13

2

10:09:00

109

Nikolas Jacobsen

10:33:32

00:24:32

29,3

U15

3

10:07:00

106

Asger Krøll Andersen

10:31:51

00:24:51

29,0

U13

4

10:05:00

104

Marino Vekke

10:33:07

00:28:07

25,6

U13

DNF

10:06:00

105

Jonathan Laulund

       -

Udgået

     -

U13

Meld dig ind her

Det koster kun 300 kr. for et helt års medlemskab i VFC.


For dette lille beløb får du bl.a. klubtøj til rabatpris, mulighed for at leje en cykel og træning med vores uddannede træner. 



VFC på Facebook

Klik på dette link og bliv venner med VFC på Facebook.


På vores Facebook side finder du nyheder og opdateringer.


vfc.dk © 2013                    

Kontakt Webmaster på webmaster@vfc.dk